AnimalBook.pl
sklep@animalbook.pl
660-223-065

kontakt13358034

kontakt10839789

Wyszukiwarka
Formy transakcji
 • Poczta Polska "List polecony"
 • Kurier "Pocztex 48"
 • Przelew
 • Płatność on-line
 • Pobranie
 
Nowe produkty
Wsparcie prawne

23-1020-4144-0000-6802-0046-9973

Nasze konto

23-1020-4144-0000-6802-0046-9973

 

mBank S. A.
nr konta: 73 1140 2004 0000 3902 7513 5713

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się do naszego newslettera!

Feromony Feliway Spray a 60 ml

Koty » Preparaty specjalistyczne » Zaburzenia behawioralne|Koty » Preparaty uspokajające

Cena:58.30PLN

Feliway® jest preparatem zawierającym syntetyczny odpowiednik kocich feromonów policzkowych.

 • Deponowanie feromonów policzkowych jest zachowaniem doskonale znanym wszystkim właścicielom kotów. Kot czując się bezpiecznie w swoim otoczeniu, ociera głową (od brody do nasady ucha) o meble, narożniki ścian czy dół zasłon. Podczas ocierania, zwierzę pozostawia na przedmiotach feromony policzkowe, które są źródłem informacji o dobrym samopoczuciu i poczuciu bezpieczeństwa.
 • Gdy w otoczeniu kota nastąpią zmiany (przeprowadzka, obce osoby, przemeblowanie, wizyta w lecznicy, powrót z hospitalizacji,) lub gdy kot się przestraszy, rozwinąć się może u niego stan zaniepokojenia lub stresu. Stan taki wyrażać się może zmianami w zachowaniu, takimi jak ostrzykiwanie moczem, drapanie w pozycji pionowej, utrata apetytu czy niechęć do zabawy i interakcji.
 • W takich sytuacjach, Feliway® Spray lub Feliway® Dyfuzor . może być zastosowany do przywrócenia naturalnej równowagi emocjonalnej kota. Feliway® jest roztworem kocich feromonów policzkowych, które naśladują naturalne feromony kotów, wywołując stan dobrego samopoczucia i spokoju.
 • Feromony są naturalnymi związkami bardzo rozpowszechnionymi w królestwie zwierząt. Wykorzystywane są do komunikowania się pomiędzy osobnikami tego samego gatunku.

 

 

Stres u kotów
Koty są zwierzętami terytorialnymi. Znakują swoje terytorium za pomocą sygnałów wizualnych, zapachowych i feromonowych. Zmiany w otoczeniu (takie jak wizyta w lecznicy, powrót z hospitalizacji, przeprowadzka, obcy, przemeblowanie...) mogą być dla kotów niepokojące z powodu utraty znajomych oznakowań. Najczęstszą reakcją na niepokój jest zmiana częstotliwości lub typu znakowania. Na nieszczęście właściciela może to być ostrzykiwanie moczem lub znakowanie drapaniem różnych miejsc w domu. Objawy te są szczególnie intensywne w domach z wieloma kotami, ponieważ zdarza się, że napięcie między nimi prowadzi do agresji.

Należy podkreślić, że ostrzykiwanie moczem i znakowanie drapaniem są NORMALNYMI zachowaniami kota, ale mogą również wystąpić u niego w przypadku zaniepokojenia lub stresu. Równie stresującym doświadczeniem jest przewożenie, które pod wpływem emocji może wywołać objawy takie jak poddenerwowanie, miauczenie, wymioty. Objawy stresu mogą być różne, ale łatwo je rozpoznać:

 Znakowanie moczem
Ostrzykiwanie moczem jest jednym z ważniejszych sposobów wykorzystywanych przez koty do wytyczania ich terytorium. Czynią to zarówno kocury jak i kotki, sterylizowane czy nie - dotyczy to prawie każdego kota wychodzącego na zewnątrz. O ile jednak znakowanie moczem na zewnątrz może być do zaakceptowania, to dla większości właścicieli takie zachowanie jest trudne do przyjęcia w domu, tak z powodu silnego, nieprzyjemnego zapachu, jak i ze względów higienicznych.
Znakowaniu moczem towarzyszy charakterystyczna sekwencja ruchów, podczas której kot przyjmuje charakterystyczną postawę:
1) wybiera powierzchnię pionową (ściana, meble...)
2) wącha ją, ugniata podłogę,
3) następnie odwraca się tyłem,
4) stojąc z uniesionym ogonem, ostrzykuje przedmiot poziomym strumieniem.

W czasie znakowania moczem kot stoi, a plamki moczu są małe i widoczne zazwyczaj nad podłogą. Natomiast mocz wydalany na podłogę, w miejscach spania lub w większych ilościach, nie wiąże się zazwyczaj ze znakowaniem terenu. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem weterynarii. 

 

 

 

 


Znakowanie drapaniem
Jest kilka rodzajów drapania:
- drapanie powierzchni poziomych po przebudzeniu, w czasie zabawy lub podniecenia seksualnego,
- drapanie powierzchni pionowych w celu ostrzenia pazurów,
- drapanie powierzchni pionowych w celu pozostawienia sygnału, które jako jedyne można zaliczyć do znakowania terenu.


Jak można odróżnić dwa ostatnie?
Jeżeli kot obiera sobie za cel drapania jedno lub dwa specyficzne miejsca w domu, zazwyczaj dyskretne, jest to prawdopodobnie ostrzenie pazurów.
Jeżeli kot drapie więcej przedmiotów - na przykład widoczne miejsca wokół drzwi i okien lub eksponowane sprzęty domowe (jak kanapa), wskazywać to może na zaniepokojenie kota. W wyniku stresu kot zaczyna znakować teren drapaniem zwiększając ilość wizualnych i zapachowych sygnałów w najbliższym otoczeniu. 


W przypadku drapania, Feliway® jest skuteczny jedynie wtedy, jeśli jest to znakowanie terenu.

 

Inne objawy niepokoju
Koty wprowadzane do nowego, nieznanego otoczenia , na przykład do nowego domu, którego jeszcze nie oznakowały, wykazują objawy niepokoju takie jak:
- utrata apetytu
- niechęć do zabawy
- unikanie kontaktów z innymi

Badania wykazały, że podczas stosowania preparatu Feliway® w nieznanym otoczeniu koty stają się spokojniejsze, nie mają problemów z jedzeniem i chętniej się bawią. 

Feliway® pomaga zmniejszyć poziom stresu i kontrolować nieprzyjemne reakcje, zapewniając kotu komfort i spokój w nowym otoczeniu.

Niektóre z tych objawów nie mają podłoża behawioralnego. Dlatego też przed podjęciem jakiegokolwiek działanie, zalecamy konsultację z lekarzem weterynarii, który zaproponuje odpowiednią terapię.

 

 

Feliway spray to doskonałe uzupełnienie do dyfuzora. Rozpylając produkt na przedmioty znajdujące się bezpośrednio w otoczeniu Twojego kota pomożesz mu się uspokoić w domu i w podróży

Gdy kot czuje się bezpiecznie na danym terytorium zaczyna uwalniać feromony (zapach) i znakuje nimi meble oraz inne przedmioty.

Te ślady są oznaką dobrego samopoczucia i poczucia bezpieczeństwa. Firma Feliway stworzyła odpowiedniki kocich feromonów policzkowych, które sprawią, że zwierzęta czują się bezpiecznie nawet podczas stresujących sytuacji lub zmiany otoczenia

Feliway spray to doskonałe uzupełnienie do dyfuzora. Rozpylając produkt na przedmioty znajdujące się bezpośrednio w otoczeniu Twojego kota pomożesz mu się uspokoić w domu i w podróży

Gdy kot czuje się bezpiecznie na danym terytorium zaczyna uwalniać feromony (zapach) i znakuje nimi meble oraz inne przedmioty.

Te ślady są oznaką dobrego samopoczucia i poczucia bezpieczeństwa. Firma Feliway stworzyła odpowiedniki kocich feromonów policzkowych, które sprawią, że zwierzęta czują się bezpiecznie nawet podczas stresujących sytuacji lub zmiany otoczenia

 

Komentarze

 • Dodaj link do:
 • facebook.com